Sprzęt inspektora przy odbiorze mieszkania od dewelopera

Inspektorzy – inżynierowie pomagający swoim klientom podczas odbiorów technicznych domów i mieszkań używają, przynajmniej tak mówią, profesjonalnego i specjalistycznego sprzętu pomiarowego. Co to znaczy – profesjonalny sprzęt?

narzędzia pracy inspektora przy przeglądzie technicznym lokali mieszkalnych

To sprzęt pomiarowy, którego nie można znaleźć w wypożyczalniach (poza dalmierzem), a z którego na co dzień korzystają ludzie z branży – nie tylko inspektorzy, ale również kierownicy budowy, inżynierowie, brygadziści itp. Z całą pewnością do takiego oprzyrządowania należy zaliczyć: poziomnicę dwumetrową, kątownik 0,5×1,0 m i szczelinomierz klinowy, aby dokładnie zmierzyć wielkość odchyłki powierzchni i krawędzi od pionu i od kierunku poziomego czy ocenić brak płaszczyzny posadzki i ścian. To podstawa, bez tych trzech urządzeń nie należy podchodzić do sprawdzenia wspomnianych wyżej parametrów.

Przy weryfikacji wykonanych prac budowlanych odbieranego mieszkania inspektorzy wykorzystują regularnie:

  • dalmierz laserowy służący do skrupulatnego pomiaru powierzchni pomieszczeń i wymiarów np. otworów drzwiowych,
  • anemometr to miernik wskazujący prędkość i temperaturę przepływającego powietrza w przewodach kominowych,
  • higrometr – bezinwazyjnie mierzy wilgotność tynków i podkładów betonowych lub hygropen – inwazyjnie robi pomiar wilgotności do głębokości zanurzenia się czujników  w drewnie, betonie i gipsie,
  • pirometr laserowy pomagający przy pomiarze wilgotności powietrza i temperatury w pomieszczeniach, temperatury materiałów budowlanych z możliwością wskazania istniejących mostków termicznych,
  • detektor do precyzyjnego pokazywania miejsca niewidocznego drewna, metalu i przewodów pod napięciem,
  • kamera termowizyjna z gwarancją dokładnych zdjęć przedstawiających mostki termiczne, termografię pokryć dachowych i ścian budynku, diagnozująca uszkodzenia instalacji grzewczych, itp. Sprawdzenie kamerą termowizyjną wymaga dodatkowych nakładów finansowych dla klienta (150 zł) tj. usługa ta nie wchodzi w skład standardowego przeglądu technicznego przedstawianego w naszej ofercie oraz odpowiednich warunków termicznych wewnątrz pomieszczeń i na zewnątrz budynku.

Na odbiorze mieszkania niezbędny jest również: aparat fotograficzny cyfrowy, próbnik elektryczny, młotek gumowy, latarka, miara stalowa, odpowietrznik grzejników, suwmiarka, drabina, oprawka z żarówką i lampka do gniazd elektrycznych, detektor elektryczny.

Ponadto nadobowiązkowo mogą okazać się pożyteczne również inne urządzenia takie jak: niwelator laserowy z detektorem, multitool, kamera inspekcyjna – monitor z endoskopem, detektor do wykrywania gazu przy instalacji, kuchence i kotle gazowym, miernik multimetr UNI-T do instalacji elektrycznej. Ale to już jest dodatek.

Ilu klientów nabywających nieruchomość u deweloperów posiada wymieniony wyżej przybory miernicze? A zatem ile osób przygotowanych jest do kompletnego technicznego odbioru mieszkania?

Na zakończenie zachęcam do obejrzenia kilkuminutowego filmu: https://youtu.be/o2QTuLRLbaU
Autor: Francesco / 2016 r.

Firma ALLORA dziękuje wszystkim, którzy skorzystali już z usług naszej firmy.

Są to setki osób wyrażających swoją wdzięczność w różnoraki sposób. Najlepszym dowodem, że zyskujemy zaufanie wśród klientów jest fakt, iż 60 ÷ 70% naszych zleceniodawców stanowią osoby, które trafiły do nas z polecenia.